XAU 344.57 RON
Abonati-va la Newsletter
Pentru a va abona la newsletter introduceti adresa dvs. de e-mail si localitatea despre care doriti sa primiti noutatile.
Abonare Dezbonare
HCM Constanta, prima victorie in Liga Campionilor printr-un gol in ultima secunda
Stire publicata in

Campioana Romaniei a reusit o repriza secunda senzationala, golul victoriei fiind marcat in ultima secunda de Alexandru Csepreghi. Metalurg a condus cu 12-6 in prima repriza si cu 12-9 la pauza, dar constantenii au avut o revenire extraordinara.

Apararea a dus greul in meciul de aseara, constantenii anihilandu-l pe principalul marcator de la Metalurg, Mojsovski, golgheterul Ligii Campionilor dupa primele cinci etape. Stanescu a avut si el cateva parade de efect care au dat incredere echipei.

Au marcat pentru HCM: Cseprgehi 4 goluri, Toma 4, Buricea 3, Ghionea 2, Sabou 2, Stavrositu 2, Irimescu 2, Stamate 1.

HCM ramane pe ultimul loc in clasament, cu doua puncte si mai are doar sanse matematice la calificare. Urmatorul meci pentru HCM Constanta va avea loc la Hamburg, liderul grupei C, pe 1 decembrie.