Pentru a va abona la newsletter introduceti adresa dvs. de e-mail si localitatea despre care doriti sa primiti noutatile.
Abonare Dezbonare
Timișoara calcă totul în picioare în liga secundă
Stire publicata in

Formația Poli Timișoara, retrogradată din Liga I la finalul sezonului trecut din cauza unor probleme cu licența, a câștigat și al treilea meci în divizia a doua și este lider în Seria a II-a.

Bănățenii au învins cu 1-0 formația FC Olt. Singurul gol al partidei a fost înscris de Goga, în minutul 60. În primele două etape, violeții au trecut de FC Bihor (2-0) și de ALRO Slatina (3-2).

Gloria Bistrița, o altă echipă retrogradată la finele sezonului trecut, s-a impus clar la Deva, scor 4-0, în timp ce Luceafărul Oradea a învins-o pe Juventus București cu 2-1. FC Maramureș a remizat pe teren propriu cu Arieșul Turda, scor 1-1, în timp ce meciul de la Alba Iulia, dintre Unirea și ALRO Slatina s-a încheiat nedecis, scor 0-0.

În Seria I, Viitorul Constanța a zdrobit-o pe Dinamo II cu 5-1 și e lider, la egalitate de puncte cu Astra II Giurgiu, învingătoare azi cu 3-1 în fața Dunării Galați. Victoria Brănești și FC Botoșani au învins pe teren propriu formațiile CF Brăila (3-0), respectiv Săgeata Năvodari (2-0), în timp ce Delta Tulcea s-a impus la Bacău cu 2-1. Iașul a răpus Buzăul cu 1-0 printr-un gol marcat în ultimul minut de Onofraș, în timp ce Snagovul a fost zdroit la Mangalia cu 3-0 de echipa locală Callatis.